Barbara Więckowska

Jestem współzałożycielem i głównym statystykiem firmy PQStat. Pracuję i rozwijam się naukowo w Katedrze Informatyki i Statystyki Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
Nauczam statystyki studentów wszystkich wydziałów na tym uniwersytecie, od medycyny, poprzez stomatologię, farmację, nauki o zdrowiu, jak też studentów przyjeżdżających do naszego uniwersytetu z całego świata. Uczę także doktorantów i pracowników naukowo-dydaktycznych, którzy wykorzystują wiedzę zdobytą na zajęciach bezpośrednio w pisaniu własnych artykułów naukowych.
Jestem osobą z dużym doświadczeniem we współpracy z zespołami naukowymi, doradzam jak zaplanować badania i jak je wykonać, często również wykonuję takie analizy i opisuję je wraz z gronem współbadaczy. Jestem zakochana w nauce.
Praca pozwala mi zrozumieć jak działa zbiorowa wiedza, skąd się bierze, jak odróżnić rzetelne badania od takich, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Wciąż się uczę i wciąż daje mi to ogromną przyjemność. Mam nadzieję, że kursy ze mną dadzą Tobie to czego szukasz w nauce statystyki i czego szukasz w nauce tak w ogóle.

Opinie naszych kursantów…

to zdanie osób uczących się statystyki od podstaw, zdanie studentów próbujących sił w pisaniu swoich pierwszych prac naukowych, zdanie naukowców poszerzających swoje horyzonty, zdanie ekspertów i statystyków chcących rozszerzyć ofertę dydaktyczną swoich własnych zajęć.